• Categories
  • Search
  • Manufacturer - PROFILAB

Logo firmy PROFILAB s.c. pojawiło się na polskim rynku 1 października 1995 roku. Czas jaki upłynął od tego dnia jest czasem dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Jest to zasługą konsekwentnej realizacji postawionych przez kierownictwo firmy celów

  • kompleksowość oferty,
  • towary po możliwie niskich cenach,
  • wyroby tylko wysokiej jakości,
  • profesjonalna obsługa klientów.

Od początku działalności specjalizujemy się w produkcji i handlu jednorazowymi wyrobami z tworzyw sztucznych dla laboratoriów analitycznych służby zdrowia. 

Stale poszerzana oferta zaspokaja, w coraz większym zakresie, również potrzeby laboratoriów przemysłowych, naukowych, weterynaryjnych, spożywczych czy też ochrony środowiska.

Ofertę handlową PROFILAB-u można podzielić na następujące grupy:

  • wyroby z tworzyw sztucznych (probówki, probówki z odczynnikami, pipetki, końcówki do pipet, naczynka, kuwety, szalki itd.),
  • wyroby szklane (probówki, szkiełka mikroskopowe, kapilary, zlewki, kolby, szalki, urometry itd.),
  • przyrządy i urządzenia laboratoryjne (pipety mechaniczne i elektroniczne, dozowniki, wirówki, czasomierze, mieszadła itd.),
  • wyroby o charakterze pomocniczym (pisaki, nalepki, pojemniki, płyny dezynfekcyjne, statywy, koszyki do sterylizacji, itd.).

Produktem, z którego jesteśmy najbardziej znani, bez wątpienia są probówki z odczynnikami do analiz krwi tj. probówki do badań hematologicznych, układu krzepnięcia, oznaczania poziomu glukozy i mleczanów oraz do szybkiego wykrzepiania. Probówki te produkowane są w szerokim zakresie pojemności oraz w dwóch systemach (kodach) kolorystycznych tj. według normy DIN oraz zaleceń normy ISO. Zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej, każda probówka posiada naklejkę, która umożliwia łatwe i wygodne naniesienie danych dotyczących pacjenta, oddziału szpitalnego itp. Własna produkcja probówek oraz unikatowa, nowoczesna i niezawodna technologia zapewniają im niezmiennie wysoką jakość. Wystarczy powiedzieć, że roczna sprzedaż wyraża się w milionach sztuk.

Nowością w naszej ofercie są probówki z odczynnikami w wersji podciśnieniowej tzw. systemu zamkniętego. Ich wytwórcą jest znana włoska firma o długoletnim doświadczeniu w produkcji wyrobów laboratoryjnych. System podciśnieniowy zapewnia bezpieczeństwo zarówno pacjenta jak i personelu medycznego – brak możliwości kontaktu z krwią. W dobie zagrożeń wieloma chorobami przenoszonymi przez krew ułatwia to rozwiązanie wielu problemów wynikających z zarażeń.

Jak już wspomniano wcześniej zaopatrujemy nie tylko zakłady diagnostyki laboratoryjnej służby zdrowia. I tak, bogaty wybór pałeczek do wymazów, płytek Petriego, ez czy różnego typu naczynek sterylnych pozwala na dokonywanie badań z zakresu mikrobiologii.

Użycie wysokiej jakości pipet automatycznych wraz ze sterylnymi końcówkami (również w wersji z filtrem wolnych od DNA-azy i RNA-azy), płytek titracyjnych oraz radiacyjnie sterylizowanych probówek, naczynek i szalek daje pewność bezbłędnego – od strony sprzętowej – przeprowadzenia badania w nawet najbardziej wymagających laboratoriach naukowych.

Potwierdzeniem właściwej jakości oferowanych przez nas wyrobów jest stała weryfikacja ich parametrów użytkowych dokonywana w przedsiębiorstwie oraz przez zewnętrzne jednostki certyfikacyjne.

Fachowa i sprawna obsługa klientów jest jednym z podstawowych elementów naszego działania. Kontaktując się z działem handlowym firmy zawsze można uzyskać pełną informację o wyrobach z oferty handlowej. Zamówienia przyjmowane są drogą pocztowa, faksem, przez telefon oraz pocztą elektroniczną. Staramy się, aby ich realizacja mieściła się w 5 dniach roboczych. Przesyłki dostarczane są poprzez kurierów lub, rzadziej, pocztą. Na terenie Warszawy i okolicy towar dostarczany jest bezpłatnie, przy użyciu transportu własnego firmy.

This category has no products