• Categories
  • Search
  • Manufacturer - RENTGEN-SERWIS

Zygmunt Koss - założyciel rodzinnego przedsiębiorstwa KOSS RENTGEN-SERWIS, związany był z techniką rentgenowską przez blisko 50 lat.

Pracę z aparaturą rtg rozpoczął pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Zakładach Naprawczych Sprzętu Medycznego (później Zakłady Techniki Medycznej) w Tczewie i w Gdańsku. Zajmował się wtedy sprzętem produkcji: Farum, TuR, Siemens, Chirana, Medicor, Continental, Picker, Fischer. Równocześnie projektował pracownie rentgenowskie oraz wykonywał obliczenia osłon przed promieniowaniem jonizującym. W 1967 roku przeszedł kilkumiesięczne przeszkolenie w zakładach Philips w Eindhoven. Od tego czasu, niemal co roku zdobywał nowe umiejętności uczestnicząc w kursach dla techników i serwisantów w szeregu firm: General Electric we Francji i w Belgii, GEM (w koncernie GE) we Francji, RFT w Niemczech, Continental w USA oraz Foma (partner firmy Sedecal) w Czechach. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych był serwisantem aparatury firmy Philips w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu pod Krakowem (szpital-dar rządu USA). Przez szesnaście lat pracował w Warszawie w serwisie General Electric oraz przez sześć lat w serwisie Continental.

Był wybitnym i cenionym ekspertem w dziedzinie diagnostycznych lamp rentgenowskich. Na przełomie 1990 i 1991 roku rozpoczął działalność na własny rachunek zajmując się serwisem aparatury rtg oraz projektowaniem pracowni rtg i obliczeniami osłon przed promieniowaniem.

Po śmierci Zygmunta Kossa w 2005 roku przedsiębiorstwo jest dalej prowadzone przez syna, Rafała Kossa.

Dane kontaktowe:
kom. 603 270 482tel. 58 718 15 41
fax 58 727 98 44
rentgenserwis@gmail.com
www.koss.info.pl
ul. Kasjopei 8
80-299 Gdańsk
Polska

Looking for something more? We are happy to help!

Submit a free request for quotation - Add an Ad and we will take care of the rest.

  • Conditional access to
    megavet.eu portal

Access to the content of the megavet.eu portal is possible only for persons practicing the medical profession or trading in medical devices.


Are you professionally related?
with the medical or veterinary industry?