- Kategorie
-
Nić / drut resorbowalny 0,8 mm (ITM) CatDogMed Cynkowo-magnezowe druty chirurgiczne
Wysyłka w ciągu | 1-30 dni roboczych |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zostaw telefon |
CatDogMed
Cynkowo-magnezowe druty chirurgiczne
Działanie 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”, Poddziałania 4.1.4 „Projekty aplikacyjne”, w ramach IV Osi priorytetowej: „Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, NCBiR
Kompleksowe opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowatorskich rozwiązań implantów w leczeniu zwierząt, narzędzi chirurgicznych do ich implantologii oraz chirurgicznych nici biodegradowalnych dla weterynarii – CatDogMed
Szanowni Państwo,
Przed zastosowaniem drutów bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami zawartymi poniżej. Będziemy również wdzięczni za udostępnienie nam Państwa opinii, gdyż pomoże nam to ulepszać i rozwijać nasz produkt. Wszelkie zastrzeżenia lub potencjalne zdarzenia niepożądane, będące konsekwencją zastosowania naszego produktu, należy zgłaszać na adres
podany poniżej.
Dziękujemy,
Zespół CatDogMed
O projekcie
Innowacyjne cynkowo-magnezowe nici i druty chirurgiczne powstały dzięki współpracy różnych jednostek w ramach projektu badawczo rozwojowego współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Program Operacyjny Unii Europejskiej.
Pomysłodawcą oraz twórcą technologii wytwarzania jest wybitna kadra naukowa z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, zaś autorem skalowalnej komercyjnej linii produkcyjnej jest zespół uznanych inżynierów ze stalowowolskiej firmy Intermech.
Na różnych etapach w pracach badawczych aktywnie uczestniczyli również znamienici naukowcy z Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu oraz niesamowity zespół lekarzy weterynarii z Kliniki Weterynaryjnej we Wrocławiu.
Przeprowadzone badania
Produkt został w pełni przebadany laboratoryjnie zarówno pod kątem właściwości mechanicznych (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu), jak i w zakresie biozgodności i tolerancji tkankowej (Instytut Zoologii oraz Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie).
Nici/druty cynkowo-magnezowe przeszły również cykl badań in vivo w Klinice Chirurgii Zwierząt we Wrocławiu, które potwierdziły znakomite właściwości produktu.
W oparciu o pozytywne wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz in vivo, wyrób uzyskał firmowy certyfikat potwierdzający, że jest on bezpieczny i może być zastosowany w chirurgii weterynaryjnej.
Przeznaczenie wyrobu
Wyrób jest przeznaczony do wykorzystania w leczeniu pacjentów weterynaryjnych.
Rekomendowane zastosowanie obejmuje:
1. zabiegi ortopedyczne, w tym w szczególności zespolenia w obrębie kości i stabilizacja
implantów;
2. chirurgię szczękową,
3. chirurgię ogólną.
Przeciwwskazania
Uczulenie na którykolwiek z pierwiastków wchodzących w skład materiału. Brak innych
rozpoznanych.
Struktura i skład materiałowy
Monofilamentowy, niebarwiony drut metalowy ze stopu cynku z magnezem (ZnMg0.002÷0.005):
Zn min. 99.993%
Mg 0.002 ÷ 0.005%
Może zawierać śladowe ilości innych pierwiastków takich jak żelazo, miedź czy selen.
Profil podtrzymywania tkankowego
50% ubytek zdolności podtrzymywania tkankowego następuje:
1. dla drutów ø0.8mm – po 30 dniach,
2. dla drutów ø1mm – po 45 dniach.
Absorbcja
Całkowite wchłonięcie nici/drutu:
1. o średnicy ø0.8mm – po okresie ok. 1 roku,
2. o średnicy ø1mm – po okresie ok. 2 lat.
Okres przydatności i przechowywanie
Okres przydatności to 9 miesięcy od daty produkcji.
Produkt powinien być przechowywany szczelnie zamknięty w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.
Wskazówki dotyczące użycia
Dezynfekcja / Sterylizacja
Wyrób został umyty w myjce ultradźwiękowej, po czym poddano go dezynfekcji w 70% roztworze alkoholu i zapakowano w rękaw medyczny (do sterylizacji). Zaleca się jednak ponowną dezynfekcję produktu bezpośrednio przed jego użyciem. W tym celu należy zanurzyć nić/drut w 70% roztworze alkoholu na około 30 minut. Produkt nie powinien być sterylizowany w autoklawie. Nie badano wpływu innych metod sterylizacji na materiał.
Mocowanie / Wiązanie
Ze względu na własności plastyczne zastosowanego stopu cynku, wiązanie drutów i ich skręcanie podczas zaciskania węzłów należy wykonywać w zwolnionym tempie (to znaczy wolniej niż w przypadku nieresorbowalnych drutów stalowych). Szybkie i gwałtowne ruchy mogą powodować pękanie materiału podczas skręcania.