• Categories
  • Search
  • Manufacturer - BHH Mikromed

Firma BHH Mikromed Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1978r. jako pierwszy polski producent implantów dla ortopedii i traumatologii i obecnie może szczycić się niemal 40 letnim doświadczeniem w produkcji wyrobów dla branży medycznej.

Niemal od samego początku działalności BHH Mikromed Sp. z o.o. wspierała pionierów weterynaryjnej chirurgii kostnej asortymentem własnych wyrobów znajdujących wykorzystanie w leczeniu zwierząt. Zdając sobie jednak sprawę z postępującej specjalizacji w medycynie weterynaryjnej, wspólnie z wiodącymi ośrodkami naukowymi tj. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet  Warmińsko-Mazurski w Olsztynie a także prywatnymi praktykami weterynaryjnymi firma pracowała nad rozszerzeniem swojego asortymentu. W roku 2000 w ofercie BHH Mikromed pojawiły się pierwsze specjalistyczne implanty weterynaryjne. Rozbudowane zostały działy związane z rozwojem firmy oraz zaplecze konstrukcyjno-technologiczne, zainwestowano również w nowoczesne obrabiarki CNC. Wdrożono System Zapewnienia Jakości oparty o normy EN ISO 9001:2008 i 13485: 2003/AC:2009 certyfikowany i nadzorowany przez organizacje TÜV Nord Cert, filozofię produkcji oparto o wymagania Dyrektywy 93/42/EEC+2007/47/EC i Praktykę Dobrego Wytwarzania co umożliwiło osiągnięcie wysokiego poziomu jakości oferowanych wyrobów.

Rok 2013 stanowił przełomowy moment w historii Firmy – właścicielem pakietu własnościowego akcji została Firma Valbruna Polska będąca oddziałem nowoczesnego włoskiego koncernu metalurgicznego Acciaierie Valbruna z siedzibą główną w Vicenzy. Przy wsparciu tak silnego partnera nastąpił dynamiczny proces restrukturyzacji i rozbudowy firmy, dokonała się kompleksowa wymiana parku maszynowego na najnowocześniejsze wielozadaniowe obrabiarki CNC pozwalające na automatyzację i optymalizację procesów produkcyjnych, stworzone zostało nowe Laboratorium Kontrolne wyposażone w urządzenia pomiarowe najnowszej generacji. System zaopatrzenia w materiały wsadowe do produkcji oparty o dostawy z Acciaierie Valbruna powoduje korzystną dla Firmy elastyczność i bezpieczeństwo.

BHH Mikromed Sp. z o.o. chętnie nawiązuje współpracę z wiodącymi w Polsce ośrodkami naukowymi, zarówno medycznymi jak i technicznymi, stale kontrolując produkt w kontekście aktualnych wymagań opartych o najnowsze zdobycze nauki i techniki. Inwestujemy stale w kapitał ludzki zatrudniając wysoko wykwalifikowanych specjalistów zdolnych nadzorować i realizować skomplikowany proces wytwórczy.

Obecnie BHH Mikromed Sp. z o.o. oferuje lekarzom weterynarii min. systemy stabilizacji ZESPOL, których jesteśmy wyłącznym producentem, szeroki asortyment płyt standardowych i blokowanych, wkrętów i innych implantów min. do zabiegów TPO i TPLO, TTA a także do zespalania śródszpikowego. Doświadczenie firmy i doskonała współpraca z liderami medycyny weterynaryjnej pozwala nam na stałe poszerzanie oferty oraz coraz lepsze zaspokajanie potrzeb naszych klientów.

This category has no products

Looking for something more? We are happy to help!

Submit a free request for quotation - Add an Ad and we will take care of the rest.

  • Conditional access to
    megavet.eu portal

Access to the content of the megavet.eu portal is possible only for persons practicing the medical profession or trading in medical devices.


Are you professionally related?
with the medical or veterinary industry?