• Categories
  • Search
  • Manufacturer - MaterialsCare

Firma MaterialsCare sp. z o. o. powstała przy Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, z którą współpracuje do dziś. Firma zajmuje się opracowywaniem, produkcją i wprowadzeniem na rynek innowacyjnych technologicznie produktów medycznych (bioimplantów) do leczenia i regeneracji ubytków tkanki kostnej u zwierząt:

1. OsteoPetPlug – zestandaryzowane biodegradowalne implanty dla zwierząt. 
Implanty mają standardowe wymiary opisane w katalogu. Przeznaczone są do wypełniania ubytków kostnych po trepanacji czaszki, urazach mechanicznych twarzoczaszki lub reskecji kości długich. Implanty wyprodukowane są metodą druku 3D z polimeru biodegradowalnego.

2. OsteoPetCare – implanty na miarę dla zwierząt.
Implanty są tworzone przez naszych projektantów na podstawie obrazowania medycznego dla indywidualnego pacjenta. Służą do rekonstrukcji ubytków powstałych w wyniki resekci kości długich, kości twarzoczaszki lub urazów kręgosłupa. Implanty produkowane są metodą druku 3D z tytanu lub polimeru biodegrowalnego lub w wersji hybrydowej tytan+polimer.

Innym obszarem działalności są usługi z zakresu projektowania i wytwarzania specjalnych narzędzi chirurgicznych, tzw. szablonów, które są używane podczas operacji (na przykład do resekcji kości). Dodatkowo spółka chętnie podejmuje się wyzwań z zakresu medycyny weterynaryjnej. Między innymi firma współpracowała z:

- Przychodnia Puławska
- Przychodnia Weterynaryjna Auxilium
- Puławskie Centrum Weterynaryjne
- Modern Veterinary Clinic w Dubaju

This category has no products