• Categories
  • Search
  • Manufacturer - SONOMED

Firma Sonomed od początku swojej działalności, tj. od 1989 roku projektuje i produkuje aparaty dopplerowskie do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej. Aktualnie oferowane wyroby przedstawiamy w zakładce Wyroby. Pomagamy także w obrocie używanymi przyrządami naszej produkcji. Ofertę aparatury dopplerowskiej uzupełnia ultrasonograficzny detektor do zatok firmy Oriola – Sinuscan, którego już czwartą generację oferujemy jako dystrybutor w Polsce. Jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Signal-Processing oferujemy przeznaczony do zastosowań badawczych i przemysłowych system Dopplera wielobramkowego.

Sonomed jest dystrybutorem na terenie Polski podzespołów piezoceramicznych do najbardziej wymagających zastosowań, produkowanych przez duńską firmę Ferroperm Piezo (obecnie Meggitt). Tą część oferty prezentujemy w zakładce Dystrybucja.

Sonomed produkuje bardzo szeroką gamę głowic ultradźwiękowych w oparciu o materiały piezoceramiczne Ferroperm.

Oferujemy sondy standardowe do naszych aparatów, wykonujemy również warianty na specjalne lub nietypowe zamówienia dostosowane do jednostkowych potrzeb, do zastosowań badawczych i naukowych. Zapewniamy także sondy (jako części zamienne) do wszystkich starszych wyrobów Sonomedu. Niezależnie produkujemy też sondy i podzespoły sond ultradźwiękowych stosowanych w najrozmaitszych obszarach – zarówno wyrobów medycznych jak i przemysłowych. Podzespoły urządzeń ultradźwiękowych dostarczamy także innym producentom aparatury (jako OEM). Aparatura dopplerowska Sonomedu jest też stosowana w weterynarii – wyłącznym dystrybutorem (na świat) produkowanego przez nas Dopplera VetBP i jego wariantów jest francuska firma ManoMedical.

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne Sonomed Sp. z o. o. powstało w Warszawie pod koniec 1989 roku z inicjatywy Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN) – do dzisiaj udziałowca Sonomedu.

W Instytucie od wielu lat rozwijane są badania nad metodami ultradźwiękowymi i dopplerowskimi. Od momentu powstania firmy ich wyniki wdrażane były do produkcji, zapewniając urządzeniom oferowanym przez nasze Przedsiębiorstwo ciągłą modernizację oraz wysoki stopień innowacyjności. 

Dane kontaktowe: 

Sonomed Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne 
ul. Pruszkowska 4d
02-118 Warszawa
tel.: +48 22 654 15 06
fax: +48 22 654 15 07
biuro@sonomed.com.pl
www.sonomed.com.pl

 

 

This category has no products

Looking for something more? We are happy to help!

Submit a free request for quotation - Add an Ad and we will take care of the rest.

  • Conditional access to
    megavet.eu portal

Access to the content of the megavet.eu portal is possible only for persons practicing the medical profession or trading in medical devices.


Are you professionally related?
with the medical or veterinary industry?