• Categories
  • Search
  • Manufacturer - SONOMED

Firma Sonomed od początku swojej działalności, tj. od 1989 roku projektuje i produkuje aparaty dopplerowskie do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej. Aktualnie oferowane wyroby przedstawiamy w zakładce Wyroby. Pomagamy także w obrocie używanymi przyrządami naszej produkcji. Ofertę aparatury dopplerowskiej uzupełnia ultrasonograficzny detektor do zatok firmy Oriola – Sinuscan, którego już czwartą generację oferujemy jako dystrybutor w Polsce. Jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Signal-Processing oferujemy przeznaczony do zastosowań badawczych i przemysłowych system Dopplera wielobramkowego.

Sonomed jest dystrybutorem na terenie Polski podzespołów piezoceramicznych do najbardziej wymagających zastosowań, produkowanych przez duńską firmę Ferroperm Piezo (obecnie Meggitt). Tą część oferty prezentujemy w zakładce Dystrybucja.

Sonomed produkuje bardzo szeroką gamę głowic ultradźwiękowych w oparciu o materiały piezoceramiczne Ferroperm.

Oferujemy sondy standardowe do naszych aparatów, wykonujemy również warianty na specjalne lub nietypowe zamówienia dostosowane do jednostkowych potrzeb, do zastosowań badawczych i naukowych. Zapewniamy także sondy (jako części zamienne) do wszystkich starszych wyrobów Sonomedu. Niezależnie produkujemy też sondy i podzespoły sond ultradźwiękowych stosowanych w najrozmaitszych obszarach – zarówno wyrobów medycznych jak i przemysłowych. Podzespoły urządzeń ultradźwiękowych dostarczamy także innym producentom aparatury (jako OEM). Aparatura dopplerowska Sonomedu jest też stosowana w weterynarii – wyłącznym dystrybutorem (na świat) produkowanego przez nas Dopplera VetBP i jego wariantów jest francuska firma ManoMedical.

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne Sonomed Sp. z o. o. powstało w Warszawie pod koniec 1989 roku z inicjatywy Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN) – do dzisiaj udziałowca Sonomedu.

W Instytucie od wielu lat rozwijane są badania nad metodami ultradźwiękowymi i dopplerowskimi. Od momentu powstania firmy ich wyniki wdrażane były do produkcji, zapewniając urządzeniom oferowanym przez nasze Przedsiębiorstwo ciągłą modernizację oraz wysoki stopień innowacyjności. 

Dane kontaktowe: 

Sonomed Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne 
ul. Pruszkowska 4d
02-118 Warszawa
tel.: +48 22 654 15 06
fax: +48 22 654 15 07
biuro@sonomed.com.pl
www.sonomed.com.pl

 

 

This category has no products