• Kategorie
  • Test SNAP 4Dx Plus - D. Immitis, borelioza [IEX]

Symbol: I1
Cena po zalogowaniu
Cena po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 1-30 dni roboczych
Zostaw telefon
Badania na miejscu, z wynikami, na których możesz oprzeć dalsze postępowanie z pacjentem.

SNAP testy opierają się na metodzie ELISA; jest to najczulsza i najbardziej swoista metoda badawcza.

SNAP 4Dx - 1 próba, 8 minut, 6 wyników. Badanie przesiewowe dla psów w kierunku boreliozy, anaplazmozy, ehrlichiozy i dirofilariozy.

Badanie należy przeprowadzać co roku w okresie wzmożonej aktywności kleszczy, w celu wykluczenia chorób odkleszczowych takich jak borelioza, ehrlichioza, anaplazmoza i dirofilarioza.

Choroby

Badanie przesiewowe w kierunku 6 chorób wektorowych

D. Immitis
D. Imitis wykrywana jest u coraz większej ilości psów w Polsce. Problem dotyczy nie tylko psów podróżujących do krajów z prewalencją D. Immitis, ale także psów spędzających całe życie w Polsce, co oznacza, że w naszym kraju istnieją regiony endemicznego występowania dirofilarii. Dirofilarioza jest uleczalna, ale wciąż jest chorobą zagrażającą życiu, która w pierwszym stadium może przebiegać bez wyraźnych objawów klinicznych.

Borelioza
Dzięki zastosowanej technologii ELISA wykrywającej przeciwciała C6 (najbardziej swoiste przeciwciała p. borelii)  można  zidentyfikować psy zarażone boreliozą, nawet w podklinicznym przebiegu choroby. Test SNAP 4Dx Plus wykrywa tyko te przeciwciała, które są odpowiedzią na zarażenie krętkiem Borrelia burgdorferi. W przypadku dodatniego wyniku badania zaleca się wykonanie ilościowego pomiaru poziomu przeciwciał C6 w laboratorium (Quant C6). Badanie ilościowe może być wykorzystane także do kontroli skuteczności leczenia; jeśli poziom przeciwciał C6 zmierzony 3 - 6 miesięcy po rozpoczęciu terapii będzie przynajmniej 50% niższy od miana wyjściowego, terapię można uznać za zakończoną sukcesem.

Ehrlichia canis i Ehrlichia ewingii
Wykrycie przeciwciał przeciwko Ehrlichia canis lub Ehrlichia ewingii wskazuje na kontakt z czynnikiem zakaźnym. W przypadku wyniku dodatniego, zaleca się przeprowadzenie dodatkowych badań laboratoryjnych w celu potwierdzenia/wykluczenia aktywnego zakażenia.

Anaplasma phagocytophilum i Anaplasma platys
Wykrycie przeciwciał przeciwko Anaplasma phagocytophilum i Anaplasma platys wskazuje na kontakt z czynnikiem zakaźnym. W przypadku wyniku dodatniego, zaleca się przeprowadzenie dodatkowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi z rozmazem, oznaczenie transaminaz wątrobowych oraz ilościowe badanie przeciwicał, aby potwierdzić/wykluczyć aktywną postać choroby.  Niestety nie istnieje badanie dzięki któremu można by kontrolować skuteczność leczenia. Przeciwciała p/ Anaplasma utrzymują się na wysokim poziomie długi czas po przechorowaniu, zatem nie mogą służyć jako badanie kontrolne.

Technologia

Zaufaj wynikom badań w technolgii  ELISA.

Sprawdź jak działa technologia ELISA - najczulsza i najbardziej swoista metoda badawcza


Odczytuj wyniki testów SNAP® dokładniej, dzięki analizatorowi SNAPshot Dx®

Analizator SNAPshot Dx® odczytuje oraz interpretuje wyniki testów SNAP, nie pozostawiając wątpliwości co do znaczenia wyniku.
  • Sam ustawia poziom naświetlenia, indywidualnie dla każdego rodzaju testu SNAP.
  • Posiada nowoczesny system optyczny, efektywniej wykorzystujący technologię LED.
  • Dzięki aparatowi o dużej rozdzielczości, wykonuje i zapisuje wysokiej jakości zdjęcia.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Numer telefonu
E-mail
Zapytaj o produkt