• Categories
  • Search
  • Manufacturer - A&M


Psy w życiu rodziny Magnusson pojawiły się pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to Ulla Magnusson rozpoczęła pod przydomkiem Airways hodowlę jednej z trudniejszych w żywieniu ras - dogów niemieckich. Z biegiem lat, prowadzona przez państwa Ullę i Curta Magnusson oraz ich syna Petera (dziś jedynego właściciela firmy Magnusson Petfood AB), hodowla rozwijała się i ugruntowywała swoją pozycję nie tylko w Skandynawii, ale i na świecie.Pies Roku 1969 (wszystkich ras) w Szwecji Int. Ch. Harmony Hill Linda of Airways

Dogi z przydomkiem Airways wygrywały Best in Show na wszystkich kontynentach, a Ulla Magnusson, już wtedy znany międzynarodowy sędzia kynologiczny, w 1983 roku została uhonorowana, najzaszczytniejszym chyba, tytułem Hodowca Roku. Niezależnie od satysfakcji i radości z sukcesów, sen z oczu tych ambitnych hodowców nieustannie spędzał problem żywienia wspaniałych, lecz jednocześnie niezwykle wymagających psów, jakimi są dogi niemieckie. Dostępne na rynku komercyjne karmy nie spełniały ich oczekiwań, a przygotowywanie dzień w dzień ogromnych ilości odpowiedniego, domowego jedzenia dla powiększającego się stadka ogromnych psów, stało się niezwykle uciążliwe i czasochłonne.

I tak pojawiła się idea opracowania własnej receptury i technologii produkcji karmy, która dawałaby gwarancję zdrowia i znakomitej kondycji pięknym dogom w hodowli Airways. Dla ich hodowców, ceniących sobie jak wszyscy Szwedzi, zgodny z naturą tryb życia i odżywiania, oczywistym było, że składniki karmy muszą być wyłącznie szwedzkie, co dawało gwarancję najwyższej jakości, a receptura, oparta na ich wieloletnim hodowlanym doświadczeniu, możliwie prosta, bez niepotrzebnych, komercyjnych "udziwnień", a przede wszystkim bez jakichkolwiek syntetycznych dodatków i konserwantów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie ich psów.

Idea stworzenia własnej karmy, zgodnej z życiową filozofią jej pomysłodawców, była traktowana bardziej jako misja i reakcja na zalewające rynek coraz gorszej jakości komercyjne produkty, niż jako pomysł na biznes.NordV 78,82,83, Int.-S-SF Ch. Gerjos Shilo of Airways

Dzięki szerokim kontaktom kynologicznym, które ułatwiły dostęp do ośrodków badawczych i technologii, po kilku latach badań i eksperymentów oraz nakładem niemałych środków, rodzinie Magnusson udało się urzeczywistnić pomysł wdrożenia produkcji unikalnych, zarówno pod względem składu jak i technologii, karm nazwanych ich nazwiskiem Magnusson.

Jako pierwszą, firma wprowadziła linię Magnusson Original , aby, zachęcona sukcesem, po kolejnych paru latach badań uzupełnić ofertę o jej jeszcze bardziej naturalny wariant, opartą wyłącznie na świeżym mięsie, bez zawartości jakichkolwiek mączek, linię Magnusson Meat & Biscuit.

W założeniu karmy Magnusson miały być ekologicznym produktem "niszowym", jednak sukces przerósł oczekiwania ich twórców. Dzisiaj produkty Magnusson Petfood AB zdobyły powszechne uznanie w całej Skandynawii. Firma ma również swoich przedstawicieli w wielu krajach europejskich.

Naczelną dewizą przyświecającą działalności Magnusson Petfood AB jest szeroko rozumiana dbałość o środowisko. Z tej filozofii czerpią korzyść nasze psy, otrzymując dzięki karmom Magnusson naturalne pożywienie, którego składniki pochodzą z ekologicznych upraw i hodowli, ale też dzięki niej mogą żyć w zdrowszym i mniej skażonym środowisku.

Magnusson Petfood AB używa wyłącznie papierowe opakowania ekologiczne, a do druku broszur papier pochodzący z recyclingu. Nie wprowadza na rynek plastikowych miarek, reklamówek ani pojemników do karm.
Energia niezbędna do produkcji pochodzi wyłącznie z niezanieczyszczających środowisko elektrowni wodnych.
Firma skutecznie ogranicza ilość odpadów poprodukcyjnych.
Recyrkuluje ok. 20% wytwarzanego w procesie produkcji ciepła, przy zastosowaniu jego wymienników i innych systemów.
Ponadto Magnusson Petfood AB wspiera finansowo
http://www.hungerprojektet.se/ - niezależny politycznie i religijnie globalny projekt, mający na celu ograniczenie skali głodu i biedy na świecie.

siedziba firmy Magnusson

This category has no products

Looking for something more? We are happy to help!

Submit a free request for quotation - Add an Ad and we will take care of the rest.

  • Conditional access to
    megavet.eu portal

Access to the content of the megavet.eu portal is possible only for persons practicing the medical profession or trading in medical devices.


Are you professionally related?
with the medical or veterinary industry?