• Kategorie
  • Chromagar Mastitis [BXA]

Cena po zalogowaniu
Cena po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 1-30 dni roboczych
Zostaw telefon

CHROMagar - rozwiązanie w diagnostyce Mastitis

 

Jedną z głównych przyczyn ogromnych strat ekonomicznych, dotykających producentów mleka oraz całego przemysłu mleczarskiego, jest brak kontroli nad rozprzestrzenianiem się zapalenia wymion u bydła, zwanego również Mastitis. Powoduje ono zmniejszenie ilości i jakości produkowanego mleka, jak również wzrost kosztów leczenia weterynaryjnego wskutek wydatków na leki. Ponadto, istnieje ryzyko przedostania się bakterii do mleka czy mięsa, co może być niebezpieczne dla konsumentów.

Badania wykazały, że straty spowodowane Mastitis plasowały się na poziomie 160-344 $ na sztukę bydła. Statystycznie, roczny koszt leczenia 1 krowy (niezależnie od stopnia rozwinięcia zakażenia) wynosi 200-300 $ w USA i Francji, a w Wielkiej Brytanii - 120 ÂŁ.

 Jako choroba wieloczynnikowa, wywoływana przez kilka drobnoustrojów, kontrola zakażeń Mastitis pozostaje trudnym problemem. Jednakże, antybiotykoterapia może być skuteczna, ale tylko wtedy, gdy patogeny wywołujące tą chorobę zostaną dokładnie zidentyfikowane.

CHROMagarTM Mastitis to nowe, komercyjnie dostępne narzędzie do szybkiej i prostej identyfikacji kluczowych bakterii związanych z infekcjami Mastitis. Ten nowy zestaw składa się z dwóch różnych podłoży - jedno na bakterie gramdodatnie, drugie na gramujemne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Numer telefonu
E-mail
Zapytaj o produkt