• Kategorie
  • Aplikator gazowy Telinject G.U.T.50 (broń Palmera) [VXV]

Cena po zalogowaniu
Cena po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 1-30 dni roboczych
Zostaw telefon
Telinject G.U.T.50

GUT50 Aplikator gazowy do uniwersalnej zdalnej iniekcji zwierząt

Aplikator GUT50 jest wynikiem wielu lat udoskonaleń.

Działając w oparciu o udoskonaloną technologię i ponad 30 lat praktycznego doświadczenia w dziedzinie unieruchamiania dzikich zwierząt, firma TELEINJECT opracowała nowe urządzenie, przewyższające jakością wszystkie inne. GUT 50 nie posiada odpowiednika pod względem różnorodności zastosowań, precyzji, komfortu obsługi i łatwości przeprowadzania czynności konserwacyjnych.

Przeznaczenie i zastosowanie nowoczesnego urządzenia do iniekcji zdalnych nie ogranicza się już wyłącznie do unieruchamiania zwierząt. Aplikatory zasilane ciekłym gazem są wykorzystywane do podawania lekarstw takich jak antybiotyki, witaminy i środki przeciwpasożytnicze (środki czerwiopędne) i na tym ich możliwości się nie wyczerpują. Umożliwiają szczepienie całych stad i pobieranie tkanek do badań.

Zwierzęta, które poddawane są unieruchamianiu zazwyczaj uciekają aż do chwili, gdy zaczyna działać lek anestetyczny, po czym trudno jest je odszukać. Dodatek w postaci nadajnika radiowego na strzykawce umożliwia łatwe i szybkie zlokalizowanie zwierząt za pomocą odpowiedniego odbiornika radiowego.

Wymienna lufa, skonstruowana z myślą o dużych ilościach dozowanych lekarstw, umożliwia zastosowanie urządzenia w przypadku bardzo wrażliwych zwierząt o cienkiej skórze, a nawet ptaków. Wykorzystanie tego urządzenia umożliwiło uratowanie życia wielu rannym bocianom.

Poprzez zwiększenie ciśnienia strzału, możliwe jest zwiększenie zasięgu strzału w przypadku dużych zwierząt (takich jak słonie lub nosorożce) nawet do 70 m.
Jednak istotne znaczenie ma wskazanie, że optymalna odległość wykonywania przyjaznej dla zwierzęcia zdalnej iniekcji (w zależności od wielkości zwierzęcia) powinna mieścić się w zakresie od 5 do 50m.

Płynna regulacja ciśnienia ułatwia możliwe najbardziej przyjazne dla zwierząt zastosowanie aplikatora. Wbudowany manometr ułatwia prawidłowe ustawienia ciśnienia względem odległości w jakiej znajduje się namierzane zwierzę. Ciśnienie to wytwarzane jest przez nabój CO2 wbudowany w uchwyt lub pompkę nożną podającą powietrze.

System ładowania zamkowego zapewnia szybkie załadowanie strzykawki.
Celowanie odbywa się poprzez regulowaną szczerbinkę, co jest rozwiązaniem wystarczającym w przypadku prawie wszystkich zastosowań.

Standardowe mocowanie dla zespołu celownika optycznego umożliwia profesjonalnemu użytkownikowi możliwość stosowania innych celowników optycznych, jeżeli jest to  konieczne.

Aplikator G.U.T.50 produkcji TELINJECT przeszedł przez próbę ogniową w ciągu wielu lat użytkowania w najbardziej ekstremalnych warunkach w wielu miejscach na całym świecie, w tym w tundrach Alaski, tropikach Zairu i na pustyniach Arabii Saudyjskiej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Numer telefonu
E-mail
Zapytaj o produkt