Nanoplastry (bioelektrody) to jeden z naturalnych sposobów przywrócenia równowagi i mechanizmów samoleczenia u konia.
 
Zapewne każdy właściciel zna swojego konia i wiesz kiedy jest w swojej szczytowej formie. Podobnie jak sportowcy, konie mają tendencję do odczuwania bólu z powodu codziennego charakteru, ich działalności oraz ogólnej anatomii. Co robisz, gdy zauważysz, że twój koń nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału?
 
     Jesteśmy prawdopodobnie przyzwyczajeni do myślenia, że potrzebujesz wprowadzić coś do organizmu konia aby poprawić jego zdrowie. Plastry Aculife są oparte na nowej technologii redukcji bólu. Choć prawidłowe odżywianie, woda i ćwiczenia są elementami podstawowymi niezbędnymi do utrzymania zdrowia konia, ich organizm wymaga również ciągłego przepływu energii.

Wiemy już od tysięcy lat, że specyficzne częstotliwości światła mogą powodować określone zmiany w organiźmie. Kiedy wychodzimy na słońce, częstotliwość światła słonecznego powoduje, że nasz organizm produkuje witaminę D. Inna częstotliwość światła (UV) spowoduje w naszym organiźmie produkcję melaniny, związku chemicznego,  który daje nam opaleniznę.

     Technologia LifeWave wykorzystuje tę samą zasadę naukową.

Nanoplastry to genialny wynalazek amerykańskiego naukowca Davida Schmidta, znany w USA i na świecie od 15 lat. Nanoplastry są wynalazkiem najnowszej technologii XXI wieku, która wykorzystuje w swoim zastosowaniu tradycyjną medycyną chińską. Działanie plastrów opiera się na naturalnej stymulacji punktów akupunktury ciała, dzięki czemu możemy zniwelować ból oraz odnowić równowagę energetyczną – niezbędnego czynnika warunkującego sprawne funkcjonowanie każdego organizmu. Istotnym faktem jest iż nie trzeba wbijać igieł i posiadać zaawansowanej wiedzy aby osiągnąć oczekiwane efekty. Plastry działają niedługo po aplikacji.

 

      Plastry dla koni są nietransdermalne, co oznacza, że żadna substancja nie przenika do organizmu. Można je więc przyklejać na sierść, derkę czy opatrunek! Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne, nie mają efektów ubocznych, nie powodują interakcji z lekami.  Co ważne nie stoją w sprzeczności z przepisami FEI co jest ważne w przypadku koni sportowych.

 

     Zasada działania tej technologii wykorzystuje wiedzę i odkrycia wielu naukowców w tym noblisty i w prosty, bezpieczny i dostępny dla każdego sposób pozwala osiągnąć efekty często nie do uzyskania żadnymi innymi metodami lub znacznie szybciej i bezpieczniej niż metodami dotychczas stosowanymi. Działanie tej technologii zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz doświadczeniami w stosowaniu na koniach w ponad 100 krajach do których dystrybuowane są bioelektrody LifeWave.
Dzięki użyciu odpowiednich nanoplastrów w przypadku koni uzyskać możemy:

– skuteczne i bardzo szybkie zmniejszenie stanów zapalnych i dolegliwości bólowych grzbietu i całego ciała,

– wysoce wydajną regenerację konia szczególnie przy dużych wysiłkach np. podczas 3-dniowych zawodów,

– redukcję poziom stresu poprzez obniżenie kortyzolu, który jak u zawodnika tak i u konia wywołuje niepotrzebne napięcia i usztywnienia,

– zwiększenie poziomu siły, wytrzymałości i wydajności bez użycia środków chemicznych,

– przyspieszenie procesów rekonwalescencji po przebytych zabiegach poprzez wyzwolenie produkcji endogennych substancji odpowiedzialnych w organiźmie za regenerację.

      Aplikacja plastrów jest bardzo łatwa, przykleja się je na określone miejsca. Nie jest konieczne golenie sierście, co jest niezwykle istotne przy zabiegach u tak wrażliwych zwierząt jakimi są konie. Bioelektrody działają w 100% wydajności do 12 godzin a efekt terapeutyczny u koni uzyskuje się nawet do 72 godzin. Na efekty nie trzeba czekać długo, plastry działają błyskawicznie, dlatego pierwsze efekty widoczne są już po kilku minutach.


     Zdarzają się przypadki, w których współczesne metody weterynaryjne są w danym przypadku mało skuteczne. W takim przypadku nanoplastry Aculife będa doskonałym wsparciem dla lekarzy weterynarii. Nanoplastry nie tylko redukują ból i stany zapalne, pomagają pozbyć się lękliwych, nietypowych zachowań u koni. Wykorzystując inne bioelektrody:„Y-age Carnosine”, „Y-age Glutathione”, możemy wspomóc organizm konia w leczeniu ran, infekcji, znacznie przyspieszyć redukcję kwasu mlekowego już podczas samego wysiłku i zwiększyć jego wydolność podczas zawodów.

Technologia LifeWave to poważny produkt medyczny poparty ponad 70 publikacjami medycznymi i badaniami klinicznymi w tym dot. koni.