Kardiologia bez tajemnic

Kardiologia bez tajemnic

mastervet.pl | 2017-11-25

Szkolenie skierowane jest do:

 

Wszystkich lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu zainteresowanych nauką podstaw badania klinicznego i diagnozowania chorób serca u małych zwierząt, niezbędnych w codziennej pracy.

 

Cel szkolenia:

 

Nauka różnicowania typowych klinicznych objawów chorób serca na podstawie wywiadu i badania klinicznego oraz umiejętność doboru dodatkowych badań na podstawie zebranych informacji z wachlarza takich badań jak: USG, RTG, pomiar ciśnienia i EKG.  Nauka sporządzania właściwego opisu karty pacjenta, w tym badania klinicznego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera. 

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

 

Jak prawidłowo osłuchiwać i interpretować szmery sercowe oraz jak wykonać prawidłowe  badanie kliniczne. Jak sporządzić kartę chorobową pacjenta, jakie badania dodatkowe zlecić i jak ustalić dalsze zalecenia dla pacjenta. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na spokojne diagnozowanie najczęstszych pacjentów kardiologicznych w codziennej pracy.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 9 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 9 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 3 osobowe. Każda grupa wykonuje osłuchiwanie i interpretację szmerów sercowych pacjentów, a następnie badanie kliniczne, opis badania, dobór dodatkowych badań i dalsze zalecenia dla pacjenta. Pacjenci do badań kardiologicznych dobierani są losowo, celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
  • do dyspozycji uczestników szkolenia dodatkowo zapewniamy aparat ultrasonograficzny, aparat EKG.  
Tagi: mastervet