Echokardiografia psów - stopień I

Echokardiografia psów - stopień I

mastervet.pl | 2017-11-04

Szkolenie skierowane jest do:

 

Wszystkich lekarzy weterynarii zainteresowanych wykonywaniem badań echokardiograficznych u psów. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również  wykonujących samodzielnie badania echokardiograficzne, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Cel szkolenia:

 

Nauka prawidłowej techniki wykonywania badania echokardiograficznego oraz uzyskiwania standardowych projekcji, obrazowania 2D oraz M-mode. Nauka sporządzania właściwy opisów z badań. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

 

 Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

 

Jak prawidłowo ,,krok po kroku” wykonać  badanie echokardiograficzne wraz z techniką badania tj. ułozenie głowica-ręka oraz jak je prawidłowo opisać.  Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań echokardiograficznych i będą początkiem do dalszej pracy i nauki.   

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera Usg wykonuje badania echokardiograficzne pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta.
  • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty ultrasonograficzne/echokardiografy firmy Med4Animals oraz specjalne stoły ułatwiające wykonywanie badań echo.
  • pacjenci do badań echokardiograficznych dobierani są losowo, celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
Tagi: mastervet