Co trzeci pacjent w lecznicy to pacjent stomatologiczny

Co trzeci pacjent w lecznicy to pacjent stomatologiczny

http://www.petinsurance.com/healthzone/pet-articles/pet-dental-care/Pet-Periodontitis.aspx | 2014-12-30
Co trzeci pacjent w lecznicy to pacjent stomatologiczny

http://www.rogz.com/brushing-your-dogscats-teeth/

Jak wiadomo ból zębów czy też zły oddech nie dotyczy wyłącznie ludzi, ale również naszych pupili. Bardzo często właściciele psów lekceważą pierwsze symptomy złego zapachu z pyska zwierzaka, co bardzo często przeradza się w choroby przyzębia i dziąseł.

 

W Stanach Zjednoczonych szacuje się, że ponad 80% psów do trzeciego roku życia doświadcza choroby dziąseł. Nieleczona choroba, ropnie i nagromadzenie się kamienia może właścicieli drogo kosztować. W2013 roku właściciele ubezpieczonych psiaków zgłosili roszczenia o łącznej wartości ponad 4.700.000 dolarów z powodu chorób przyzębia. Łączna wartość odszkodowań stomatologicznych wyniosła 10.200.000 dolarów.

 

Choroby przyzębia jest główną przyczyną utraty zębów u zwierząt. Jest to spowodowane przez nagromadzenie się żywności, płytki nazębnej i kamienia nazębnego pomiędzy dziąsłem a dolną częścią zęba. Często prowadzi do akumulacji infekcji i stanów zapalnych, a nieleczone zwierzęta mogą stracić zakażone zęby.

 

W Stanach Zjednoczonych, Luty jest miesiącem dbania o zdrowie jamy ustnej. Jest to dobra okazja do przyzwyczajenia właścicieli zwierząt do regularnych wizyt kontrolnych, jak i regularnego czyszczenia zębów pupili w domu. Im wcześniej wprowadzi się procedurę czyszczenia zębów w życie swojego zwierzaka, tym łatwiejsze stanie się to z czasem. Dodatkowo eksperci zalecają dietę zawierającą chrupiące pożywienie zarówno dla psów i kotów. Dzięki temu właściciele zwierząt mogą zapobiec ogromnym kosztom związanym z leczeniem stomatologicznym.